Jēru skaitīšanas atgriešanās

Par jaunpuvekļu izredzēm

Jaunlaicēnu un jenotu apņirdzējiem prieka brīdi sagādāja Jurģu dienas ziņas par radikā nosaukuma maiņu un premjera amata kandidāta nominēšanu. Vienotība, kura jau reiz sevi pieteica kā Jaunā Vienotība, tagad būs vēl jaunāka, lai neviens nejauktu ar Veco Jauno Laiku, un jaunā jaunā jenotība saīsināti tad tomēr būs JV. Savukārt premjera kandidāts nebūs vis partijas priekšsēdētājs, kā ik pa reizei tiek piesaukts eiropeiskā kontekstā, bet pa latvju zemi maz un reti staigājošais eirodeputāts Kariņš, tāds kā jaunais Piebalgs, faktiski Jaunpiebalgs JV zīmola kontekstā.

Atšķirībā no Piebalga, kura vienīgais izmantošanas veids bija aicināšana uz lauku klubiem lekciju lasīšanai, lai tur no garlaicības izsprāgtu visas blaktis, Jaunpiebalgs Kariņš sāka aumež jestri: zivs pūstot no galvas, tātad valdība ir puvekļi.

Jautri, protams, jo valdības otra galvenā persona – ministru prezidenta biedrs – ir tas pats Arvils Ašeradens, kurš arī jenotības JV valdes priekšsēdētājs, un vēl četri ministru kabineta puvekļi ir vienlaicīgi arī partijas valdes locekļi. Pareizinot šo visu ar biedra Ašeradena nedienām, oikisma afērai uzpeldot un smakojot daudzkārt trakāk par visām valdošajām zivīm, kopā ņemtām, it kā varētu šo kādreiz vadošos un virzošos norakstīt no nopietnu pretendentu skaita.

Irgošanās un priecāšanās par šo puvekļu tēmas jaukumu atstāj otrā plānā reāli svarīgu ziņu, kas nāca kopā ar iepriekšējo. Proti, JV būšot apvienība, kas sadarbību ar reģionālajiem satelītiem veidos uz nopietnākiem pamatiem. Vienošanās jau ir panākta ar Kuldīgu, Valmieru un Tukumu, un sarunu procesā esot Jēkabpils un Latgales partija. Kā jau rakstīju pērn par iespējamo balsu pārdali, reģionālie līderi var būtiski ietekmēt 5% barjeras pārvarēšanu spēkiem, kas uz tās balansē.

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana I

Vienotības reitingu kritumā milzu iespaids bija diviem konkrētiem faktoriem: Citadeles pārdošanas afērai un Solvitas Āboltiņas personībai. Sākot ar visnotaļ aizkustinošo iekļūšanu deputātos pēc Junkura kga mistiskā darba piedāvājuma Honkongā, un beidzot ar savas pašas partijas premjeres gāšanu un varas nodošanu ZZS, pa vidam ar visādām nesmukām izdarībām Saeimas gaiteņos un slaveno ūjināšanu ārpus tās, Āboltiņa bija kļuvusi par visa nīstamā simbolu Vienotības elektorāta skatījumā.

Šis viss ir aiz muguras. Vēlētāju atmiņa ir īsa, ja neuzpeldēs kas sevišķi kolorīts Citadeles kontekstā, tas vairs nebūs faktors, bet Āboltiņa ir pat izslēgta no partijas sengrieķu traģēdiju stilā. Puveklis ekonomikas ministrs ir nodibinājis kompaktu – divi duči stipru – darba grupu, kas jau tūdaļ (jūlijā) ķersies pie oikisma atcelšanas. Skaidrs, ka process nesteidzīgi pāries latentā sodomijā viedokļu saskaņošanā, lai līdz vēlēšanām nekas konkrēts nebūtu jādara.

Tas viss kopā ir apturējis Vienotības reitingu tuvošanos nullei, skaitļi ir atpakaļ pie stabīliem 5%, un to profesionālie nodevēji un pārbēdzēji izjuta ar visām savām maņām, lai kur arī tās būtu lokalizētas: smirdīgo partiju lepni pametušie un tviterastos sastājušies, tie ir atpakaļ pie drošākā varianta. Tagad tam nāk klāt reģionālās partijas, kuru skaitlisko ietekmi pērn analizēju.

Kuldīgas un Valmieras partijas var dot klāt ap 10 000 balsīm, Tukums vēl pāris tūkstošu. Ja tiks panākta vienošanās ar Jēkabpili un pats galvenais, ar Latgales partiju, kopā tas var dot papildus līdz pat 30 000 balsīm. Kā jau iepriekš rakstīju, 5% barjera šogad būs ap 50 000 ± 5000 balsu. Vienotības aktuālais reitings, pastiprināts ar šādu reģionu atbalstu, garantē komfortablu dzīvi pa pāris deputātiem no katra apgabala, kas arī ir viss šīs jezgas mērķis. Muldēšana par zivju pūšanu skaidri parāda, ka mums ir darīšana ar izdzīvošanas rūpju nomāktiem ļautiņiem, nevis varas partiju. Jenoti izvēlējušies aizsargāties no vēl jaunākiem un vēl trakākiem puvekļu apkarotājiem, nepretendējot uz ZZS elektorātu.

Šai kontekstā raksturīga detaļa. Divi redzami “reģionu” pārstāvji Vienotības frakcijā – Boķis no Valmieras un Valainis no Jēkabpils – izstājās no savām partijām (Vienotības satelītiem) un savu nākotni saista ar ZZS. Diezgan prātīgi, jo tai būs nevis viens vai divi, bet gan divi, trīs vai četri deputāti no katra apgabala, un tā no individuālas perspektīvas viedokļa ir milzu starpība.

672c5df3238597f44532f0258a324a75

Fot: Jaunā grupa The Zombies

Par tviterastu – paristu un pūcistu – aprēķina laulību no jēru skaitīšanas viedokļa vēl par agru spriest, sagaidīsim kaut vai nākošos socioloģiskos mērījumus. Bet Tautas partijas kultūras ministrs, kurš pēkšņi kļuva par Vienotības kultūras ministru, un tad par PAR! valdes locekli, bet tagad atkal par lojālu jenotu, lai paliek kā tautisks 5% barjeras indikators. Vēl jau ir laiks pamainīties vēlreiz. Un vēlreiz.

Turpinājums sekos.

Ikviena raksta vai fragmenta pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz autoru, tīmekļa vietni un ērla Egila 925. gadā pēc Kr. noslēgto līgumu ar kuršu ķēniņu Lokero ir obligāta. Allr nyta af allr staðr och orðtæki af denna rún måste geðjaðras och bandas med båda mannaforrá, nettstaddr och aftale gørt mellan jarl Egil och kurones riki Lokero den år 925 efter født af ókunnigr kille.

Advertisements

Ieraksti savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s